Justin Bieber müüb oma muusikakataloogi Hipgnosisele

New York
CNN

Justin Bieber on oma laulukataloogist müünud ​​õigused oma kirjastamisele ja artistide autoritasudele, lisades end kasvavasse nimekirja popstaaridest, kes on sõlminud õiguste lepingud.

Bieber müüs oma kataloogi Hipgnoosteatas muusikaõiguste investeerimisfirma teisipäeval.

“Justin on tõesti kord põlvkonnas esinev kunstnik ja seda peegeldab ja tunnistab selle tehingu suurus,” ütles Bieberi kauaaegne juht Scooter Braun avalduses. „15 aastat olen olnud tänulik selle teekonna tunnistajaks ja täna on mul hea meel kõigi asjaosaliste üle. Justini suursugusus alles algab.

Bieberi publitsist ei vastanud CNN-i kommentaaripalvele kohe.

Vastavalt andmetele on tehingu väärtuseks 200 miljonit dollarit ReklaamitahvelVeerev kivi nimetas müüki suurimaks Bieberi põlvkonna artistidest.

Bob DylanBruce SpringsteenNeil YoungStevie Nicks, Justin TimberlakeSting ja paljud teised on hiljuti müünud ​​oma autoritasude õigused. Warner Music Group ostis ka kadunud Briti rokkstaari David Bowie oma kogu kataloog, mis hõlmab kuus aastakümmet.

Springsteeni tehingu väärtus oli umbes 550 miljonit dollarit. Teiste kunstnike kataloogid on väidetavalt müünud ​​Bieberile lähemal oleva summa eest.

Paljud artistid olid 2021. aasta lõpus kiirustanud oma õigusi maha müüma, enne kui Bideni administratsioon lubas kapitali kasvutulu makse tõsta, ütles Billboardi toimetuse direktor Hannah Karp eelmisel aastal CNN-ile. Teised, eriti karjääri lõpusirgel kunstnikud, otsustasid oma õigused kinnisvara planeerimise eesmärgil müüa, ütles Karp.

Kuid ka mõned nooremad artistid, nagu Bieber, on hakanud müüma. Imagine Dragons müüs augustis oma kataloogi Concord Music Publishingile. Shakira sõlmis sel kuul Hipgnosis Songs Fundiga välja kuulutatud tehingu kogu oma kataloogi osas, mis sisaldab selliseid hitte nagu “Hips Don’t Lie”, “Whenever, Wherever” ja “She Wolf”.

Aga Taylor Swift kasutab vastupidist taktikat, võitleb loomingulise kontrolli säilitamise eest ja salvestab mõned oma laulud uuesti, et saada oma muusika avaldamisõigused.

– CNNi Chloe Melas aitas selle raporti koostamisel kaasa

Source link

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *